Як ефективно вивчати іноземну мову?

5 простих порад: як швидко вивчити іноземну мову 



  Давайте почнемо з головного - ваших можливостей і бажання, адже саме вони становлять левову частку успіху у вивченні будь-якої іноземної мови! Що стосується можливостей, не сумнівайтеся в тому, що вони у вас є, і не тіште тим, що їх немає, адже ще в 2006-му році американський вчений Річард Спаркс переконливо розвіяв відомий міф про те, що для вивчення іноземних мов потрібні які-небудь незвичайні вроджені здібності, а значить, можливості є у кожного!
  Переходимо до бажання. Як говорить відома мудрість, «бажання - це тисячі можливостей, а небажання - це тисячі причин». Визначтеся, в якому таборі ви і, якщо тисячі можливостей беруть гору, ця стаття, безсумнівно, допоможе вам їх реалізувати.



  Від першої особи


  На думку багатьох вчених-лінгвістів, вивчення іноземних мов за допомогою розмовників покращує процес запам`ятовування окремих слів і загальних принципів побудови пропозиції. Крім того, заучуючи мову готовими фразами від першої особи, людина не просто повторює розповідь, що характерно для традиційного переказу текстів, а й підсвідомо моделює певну ситуацію, представляючи себе в тому чи іншому положенні.

  Даний метод дозволяє уникнути знеособленості завченого матеріалу, даючи можливість «приміряти» фрази, які можуть стати в нагоді в реальному житті. На користь методики «Від першої особи» говорить дослідження, проведене психологами в російській загальноосвітній школі з поглибленим вивченням англійської мови.
  У ході експерименту учням початкових класів були запропоновані тексти, що на половину складалися з розповіді від третьої особи і наполовину від першої. У результаті з`ясувалося, що 98% школярів практично безпомилково змогли відтворити ту частину тексту, яка складалася з прямої мови. На думку лінгвістів, плюс розмовників полягає саме в характерній особливості викладу матеріалу від першої особи, що дозволяє «вжитися» в текст і робить запам`ятовування більш ефективним.

  Наша порада: уважно підійдіть до вибору розмовника; вивчайте теми послідовно, паралельно заучуючи супутні слова. На кожну тему затрачати 2-3 дні.



  Формула


  Фахівці вивели ідеальну формулу запам`ятовування - 30 слів на день, 5 з яких становлять дієслова. Методика орієнтована на зайнятих людей, охочих без особливих тимчасових витрат освоїти ази нової мови, навчитися розуміти і говорити. Відповідно до формули, слова слід вибирати по першій букві, щодня змінюючи її на наступну - таким чином, якщо сьогодні ви вчите слова на «А», то завтра це мають бути 30 слів на букву «Б». Коли повне коло алфавіту буде пройдене, ви знову повертаєтеся до «А» і так далі. Ефективність даного методу полягає в тому, що він дозволяє створити для себе певні правила, які з часом увійдуть до звички і трансформуються в систему.


  Наша порада: щоб домогтися результатів у вивченні іноземної мови даним методом, прийміть головне правило - слова необхідно вчити щодня, не даючи собі вихідних.


Лірика


   Мабуть, найприємніший і ефективний метод вивчення мов - заучування іноземних пісень паралельно з їх перекладом.

  Лінгвісти визнають, що цей спосіб дійсно допомагає засвоїти іноземну мову, особливо, якщо переклад опрацьований самим учнем з урахуванням граматичних і стилістичних особливостей тексту. Величезним плюсом «пісенної» методики є прекрасна вимова - результат багаторазового повторення одного і того ж тексту, а також наслідування виконавця - в даному випадку учень отримує свого роду майстер-клас.
  Варто відзначити ще одну вагому перевагу, яка приходить разом з заучування пісень іноземною - це стилістична чистота мови та краса мовних зворотів, які характерні для ліричних творів. Вивчаючи мову через пісні, ви підсвідомо приймаєте стиль викладу думки, звикаєте до нього і відтворюйте.
 
  Наша порада: почніть з улюблених ліричних творів. Наприклад, для тих, хто збирається вчити іспанську прекрасною стартовою піснею може стати «Besame Mucho», ідеальна композиція для заучування і вимови - «Megustastu».



   Тире-крапка


   Психологи, які вивчають проблему сприйняття іноземних мов, прийшли до висновку, що помилка більшості людей, полягає в тому, що вони намагаються «свідомо» почути те, що говорить диктор з екрана або голос з навушників.

  «Проте не варто намагатися розчути кожен звук - замість цього слід ловити загальну тональність, тобто слухати« несвідомо ». У цьому і є секрет адекватного сприйняття іноземної мови! - вважають психологи.
  Вчені проводять паралель з азбукою Морзе, де практично неможливо порахувати кількість крапок і тире навіть на гранично низьких швидкостях передачі - проте сама тональність різних послідовностей «осідає» у підсвідомості і дозволяє миттєво розшифровувати інформацію.
  Ще один яскравий приклад - діти, які на відміну від дорослих вміють слухати «несвідомо» і тому так швидко і без особливих зусиль засвоюють іноземні мови, опинившись в іншій країні.
 
  Наша порада: залишається тільки розслабитися і якомога частіше слухати іноземну мову. Намагайтеся вловити мелодію мови, часто повторювані слова і мовні зв`язки, не вникаючи в деталі. Паралельно вчіть слова і проходите класичний аудіо-курс з повтореннями тексту, завчанням фраз і перекладом.



  Вon appétit!

  Один з найбільш перевірених і ефективних способів вивчення іноземної мови - знаменитий «метод занурення» Берліца.
  Говорити мовою необхідно з самого першого дня вивчення, описуючи все, що бачиш навколо. Таким чином, учні і викладач «потрапляють» в різні типові ситуації, наприклад, сідають за стіл і розігрують сцену обіду.
  У ході розмови, яка ведеться винятково іноземною, учасники називають і докладно описують столові предмети та продукти, просять один одного щось передати. Головна ідея експрес вивчення за даною методикою полягає в тому, що учень спочатку запам`ятовує ключові слова і фрази, і тільки потім освоює граматику.
  На думку самого Берліца, при такому алгоритмі дій граматика мови приходить інтуїтивно, як би «сама собою». Тут варто знову повернутися до феномену дитячого сприйняття мови, коли, потрапляючи в іноземну середу, дитина здатна за короткий проміжок часу навчитися коректно і граматично правильно викладати свої думки.
  Метод Берліца, по суті, змушує дорослого опинитися в ролі дитини, яка чує іноземну мову в контексті певної ситуації - обід, похід в магазин, прогулянка і так далі, і бере участь у діалозі, що має конкретний зміст.

  Наша порада: якщо ви займаєтеся мовою самостійно, приділяйте занять 30 хвилин щодня! Розділяйте слова тематично (обід, магазин, літак) і промовляйте все, що бачите або можете побачити навколо. Не соромтеся говорити з собою!

  Вивчаючи мови, не забувайте про те, що ви є носієм найкрасивішої, найбагтшої і складної мови! Ця думка надихне і додасть впевненості, адже особисто для вас освоїти будь-яку іноземну мову в рази легше, ніж іноземцю вивчити українську!


7 секретів вивчення англійської мови

Вивчення іноземної мови – мистецтво!


  Чи знаєте ви, що вивчення іноземної мови – це мистецтво?!
  Мистецтво, тому що воно вимагає не тільки бажання і дії, але й особливих знань. Можна витратити роки на вивчення англійської мови, але так і не отримати бажаний результат. І справа зовсім не у відсутності здібностей до вивчення!
  Ті, кому легко вдається освоїти іноземну мову, роблять це не завдяки«вродженим здібностям», а зарахунок свідомого чи несвідомого дотриманнясхожих принципів.
  LinguaLeo активно використовує 7 секретів успішного освоєння англійської мови.

  Секрет 1: мотивація

  Головне – освоєння іноземної мови повинно приносити вам задоволення. Так багато задоволення можна отримувати від самого процесу!
  Подумайте, що ви любите робити? 
Може бути, ви любите слухати музику, дивитися фільми або презентації цікавих особистостей? Можливо, ви любите читати, слухати аудіокниги або обговорювати новини?
 Уявіть на хвилинку, який світ відкривається вам, коли ви починаєте вивчати іноземну мову. Ви вільні робити все, що любите, але вже на новому мовою, всередині нової культури, ментальності, історії. І це надзвичайно чудово! 
 Кращі психологи і педагоги прийшли до висновку, що успіху процесу навчання завжди супроводжує інтерес і задоволення. Це одна сторона медалі. Інша сторона полягає в тому, щоб усвідомити для себе важливість отриманого в майбутньому результату. Здорово помріяти про те, які можливості перед вами з’являться, коли ви зможете безперешкодно розуміти живу англійську мову і вільно говорити з носіями англійської мови на будь-які теми. Мало того, що ви відкриєте для себе цілий світ культури Великобританії, США, Канади та інших країн. 
 Ви зможете відчути, що стали більш затребуваним фахівцем, отримали додаткові навички та переваги. Адже володіння англійською є істотним доповненням до будь-якої професії. Прикрийте очі, уявіть, як здорово вільно спілкуватися англійською, помрійте. Візуалізація майбутнього результату дасть вам багато енергії, дасть поштовх і імпульс до розвитку здатності говорити іноземною мовою. 

 Секрет 2: сприйняття автентичнї, живої мови 

 Навчальні аудіозаписи можуть здаватися більш простими для освоєння, адаптовані книжки – легше в читанні, мова інших вивчають – зрозуміліше. Але щоб швидко освоїти іноземну мову, дуже важливо слухати живу мову з життя. 
 Справжні навички володіння мовою купуються тільки при освоєнні автентичного контенту: фільмів, пісень, аудіокниг і презентацій від носіїв мови; реальної мови британців, канадців і американців. Це і є справжні Джунглі англійської мови, які вам варто підкорити.
 Вбираючи жива мова, записану і живу мову носіїв мови, ви купуєте навички, які вам не дасть жоден підручник або самовчитель. Повірте на слово! З кожною новою піснею, статтею, книгою або фільмом в оригіналі, які ви освоїли, ваші здібності і впевненість у своїх силах будуть зростати.
 Живі мова і мова гарні й тим, що вони глибше впливають на свідомість, викликають стійкі асоціації. Слова запам’ятовуються легше в контексті реальної мови чи твори, а не навчального награного тексту.
 Ще одним важливим плюсом автентичного контенту є те, що ви можете привчати себе до правильної вимови. Не мучте свої вуха тим, що ріже слух носіїв мови. Краще відразу ж поринути в сприйняття грамотної і правильно усної мови. Тоді й ваше вимова набагато швидше наблизиться до оригінального, а не до вимови з російським акцентом. 

Секрет 3: моделювання та копіювання 

 Чи знаєте ви, як вивчають мову діти? Основний прийом, який успішно використовують діти для освоєння рідної мови – наслідування і копіювання.
 Протягом кількох років діти з цікавістю і завзятістю повторюють всі почуті від оточуючих слова: «лофка» поступово стає «ложкою», а «добле» після десятка повторень набуває форму «добре».
 Основи мови діти освоюють за період з трьох до п’яти років. Однак, це пов’язано ще і з тим, що вони не тільки вивчають новий для себе мову, а й формують «з нуля» всі базові мовні навички. Разом з першими вимовленими словами формуються і артикуляційний апарат, мислення, пам’ять.
 Ми ж, дорослі, маємо величезну перевагу перед дітьми в процесі вивчення іноземної мови! Ми вже знаємо, як мінімум, одна мова. У нас вже розвинені артикуляційні м’язи, мислення, образна і моторна пам’ять, слух. Якщо ми знаємо хоча б одну мову, у нас вже достатньо здібностей до освоєння інших мов. Єдина проблема може бути пов’язана з тим, що деякі з нас «забули», як вони вивчали свою першу мову.
 Почув незнайоме слово англійською – поступите як дитина! Повторіть його, «спробуйте на смак», уявіть собі значення цього слова, подивіться з цікавістю на літери, якими це слово записано. Порівняйте свою вимову з оригіналом. Якщо ви активно використовуєте наслідування і копіювання в процесі вивчення мови, ваші шанси на успіх потроюються!

 Секрет 4: взаємовплив

 Сприйняття на слух, здатність говорити, читання, письмо, почуття правильності, знання граматики і стилю, активний і пасивний словниковий запас – це ваші навички володіння мовою.
 Розвиток і тренування кожного з мовних навичок впливає на розвиток інших. У листі з третім секретом багато говорилося про важливість копіювання та наслідування. Насправді, цей прийом задіє кілька мовних навичок, які розвиваються паралельно.
 Коли ви чуєте і слухаєте мова носіїв мови, ви активно розвиваєте не лише сприйняття на слух, а й вимова. Особливо, якщо використовуєте вже згадуваний вище прийом промовляння про себе слідом за диктором.
 Далі, при читанні вголос, ви не тільки тренуєте вимова, але і слухаєте себе, порівнюючи свою вимову з «еталоном». При всіх цих діях ви несвідомо закладаєте у себе основи граматики та стилю, що вивчається. Не кажучи вже про те, що з кожним прослуховуванням і промовлянням часто використовувані слова і їх значення запам’ятовуються все міцніше.
 Мислення і мова також дуже взаємопов’язані!
 Не дарма одним з критеріїв вільного володіння мовою вважається здатність «думати на ньому». Через деякий час після активного вивчення в голові починають з’являтися самі собою, нехай поки що й не дуже складні, фрази на іноземній мові. Не бійтеся і не блокуйте цей процес. Так наш мозок опрацьовує новий матеріал. Мине кілька місяців вивчення за даною методикою, і ви дійсно зможете думати англійською!

 Секрет 5: оптимальна інтенсивність

 Ні для кого не секрет, що освоїти іноземну мову, займаючись раз на тиждень по годині, практично нереально. Якщо узагальнити рекомендації різних педагогів і лінгвістів, вийде, що найбільш оптимальний режим – займатися по 2-3 години щодня протягом року. Тоді через рік занять, навіть якщо починали з нуля, ви зможеш практично вільно розуміти і висловлюватися на іноземній мові.
 Так, звичайно, деякі мови складніше, деякі простіше в освоєнні. На результат також впливає методика навчання. І за пропонованою LinguaLeo методикою отримати потрібний результат більш ніж реально!
 З методикою ми розібралися, вирішимо питання з інтенсивністю. Подумайте, за який термін ви б хотіли домогтися поставленої мети? Якщо ви згодні на те, щоб освоїти англійську через три роки, то можете сміливо займатися по годині в день. Займаючись по півтора-2:00, ви скорочуєте термін досягнення мети вдвічі. Займаючись по два-3:00, ви прискорюєте прогрес вже в три-чотири рази!
 Залежність інтенсивності та прогнозованого терміну досягнення мети нелінійна. Вигідніше займатися більш інтенсивно, тому що тоді процеси вироблення мовних навичок відбуваються набагато швидше. Ваші підсвідомість і свідомість будуть отримувати достатньо нової інформації про і на іноземній мові. Почне швидко формуватися новий мовний центр в мозку.
 Є така метафора, що освоєння іноземної мови більше нагадує не марафон, а підйом на крижану гірку. Набагато важливіше, з якою інтенсивністю ви займаєтеся, ніж те, як довго ви це робите. Для того, щоб піднятися на крижану гірку, потрібен досить сильний імпульс. Подумайте про це і прийміть рішення, яка повинна бути інтенсивність ваших занять. Єдиним обмеженням тут буде дотримання першого принципу – отримувати від процесу задоволення.
 Не варто змушувати себе сидіти по 3-5 годин, «вивчаючи» мову, краще просто робіть те, що вам подобається. Хваліть себе за те, що рухаєтеся до мети ретельно і цілеспрямовано!

 Секрет 6: регулярність

 Попередній секрет був пов’язаний з інтенсивністю. Регулярність в процесі освоєння мови навіть важливіше інтенсивності. Краще займатися кожен день по 1.5-2 години, ніж цілий день просидіти надвивченням англійської, а потім на тиждень закинути все.
 Всі успіхи, пов’язані з саморозвитком, від спортивних нагород до професійних перемог, досягаються шляхом регулярної, інтенсивної, цілеспрямованості тренування, яка, в ідеалі, доставляє задоволення.
 Застосуйте принцип регулярності до свого процесу освоєння англійської мови, і результат не змусить себе довго чекати! В результаті у ваc виробитьсязвичка освоювати і практикувати мову, а з нею прийде і стійкий прогрес.

 Секрет 7: індивідуалізація, практичність і ефективність

 Кожен з нас має унікальні особливості і якостями. У справі підкорення мовних джунглів дуже важливо використовувати всі свої переваги і взяти до уваги слабкі сторони. Не бійтеся експериментувати і модифікувати пропоновану методику вивчення мови під себе. Можливо, у вас дуже добре розвинена зорова або слухова пам’ять. Або ж ви найкраще запам’ятовуєте матеріал після того, як перепишете його своїми руками.
 Можливо, варто поділитися з ким-небудь цікавою інформацією, щоб вона міцно закріпилася у свідомості. Або ж ви можете бути дослідником, тоді сміливо шукайте додаткові матеріали, щоб закріпити той чи інший освоюваний ділянку.
 Намагайтеся знайти такі інструменти, способи і прийоми вивчення мови, які будуть допомагати вам. Ми дуже сподіваємося, що сервіс LinguaLeo виявиться для вас одним з найкращих помічників! Ми постійно додаємо нові можливості, розширюємо функціонал і працюємо над зручністю, щоб ви могли все більш ефективно і цікаво вивчати англійську мову!

14 корисних порад для тих, хто хоче швидко вивчити англійську мову
 

  Люди завжди були напрочуд оптимістичними створіннями. Вони хочуть жити вічно, багато їсти, при цьому не набираючи вагу, ніколи не працювати і одночасно заробляти гроші, вони хочуть діснатися про те, як швидко вивчити англійську мову та подорожувати без віз. Було б несправедливо критикувати усі ці бажання, але ми повинні розуміти, що деякі з них нереальні.
  Кожне велике досягнення у житті вимагає зусиль і самовідданості. Якщо ти хочеш бути у гарній формі, більше працюй і не зловживай шкідливою їжею. Якщо ти хочеш мати успішні відносини, виховуй у собі особистість. І нарешті, якщо ти хочеш мати кращу роботу, вивчай іноземні мови і набувай навичок, щоб у результаті стати незамінним співробітником.
  Незважаючи на усі обіцянки, котрі ми чуємо щодня у рекламі, цілком неможливо вивчити іноземну мову за один вечір і навіть тиждень. Але не варто засмучуватися, адже існують поради, які у одному тандемі з вашими старанністю та силою волі, допоможуть дізнатися про те, як вивчити англійську мову швидше та простіше.
 
  Зрозумійте, що вивчення англійської мови – не ракетобудування
 
  Навчальний процес є невід’ємною частиною нашого життя. І якщо прикласти достатньо зусиль, ми будемо здатні зробити набагато більше, ніж зазвичай. Не зважайте на свій вік, стать, професію і життєві погляди, адже саме ці чинники можуть не дозволити вам приєднатися до 500 мільйонної «компанії» людей, котрі володіють англійською мовою як рідною. Вам варто тільки дізнатися про можливості, які перед вами відкриються після остаточного вивчення англійської, і усі ваші побоювання і хвилювання миттєво зникнуть. Отже, залишайтеся у спокої та наполегливо працюйте.
 
  Не дозволяйте граматиці відлякувати вас
 
  Багато людей скаржаться на те, що вони припинили вивчати англійську, тому що не змогли упоратися з 12 часами чи з будь-якими іншими труднощами. Однак такі страшні граматичні прийоми неодмінно знадобляться вам. Вони не що інше, як спеціальні інструменти, котрі збагатять ваше мовлення. Ви колись цікавилися, як працює бензопила, чи не так? Зазвичай вона використовується для обрубування дерев. Граматика працює за подібним принципом. Вам не потрібно розуміти її досконально і запам’ятовувати назви усіх правил для того, щоб правильно їх використовувати.
 
  Пам’ятайте про те, що для того, щоб вивчити англійську швидко, не обов’яково платити
 
  Звичайно, послуги учителя або репетитора хороші речі, але якщо так трапилося, що у вас немає на них коштів, ви все одно можете скористатися іншими варіантами. Наприклад, читання безкоштовних електронних книг або перегляд онлайн уроків допоможуть вам знати англійську навіть краще за тих людей, котрі відвідують групові заняття.
 
  Складіть конкретний план
 
  Ставтеся до вивчення англійської мови настільки серйозно, немов це ваш особистий бізнес-проект. Кожного дня приділяйте хоча б 30 хвилин читанню, аудіюванню чи вивченню слів. Встановіть для себе ціль, яку ви повинні будете досягнути у читанні: наприклад, 300 сторінок на місяць. Дотримуйтеся цієї кількості з ювелірною точністю. Читайте хоча б 2 журналістські статті на тиждень. Використовуйте такі сервіси, як «Words» від «BBC» для збагачування своєї лексики. Відстежуйте свій прогрес і переглядайте уже прочитанний матеріал декілька разів. Проводіть самодіагностику за допомогою онлайн тестів.



  Не тримайтеся лише за одну книгу
 
  У магазинах можна зустріти безліч навчальних книжок, однак ні одна з них не є ідеальною. Проглядайте різні тексти та теми. Вибирайте тільки той матеріал, котрий вас цікавить. Якщо у одній книзі ви знайшли цікаву для вас тему, але з нудним поясненням, шукайте кращі або альтернативні варіанти, але ніколи не здавайтеся у навчанні. Адже ваша майбутня кар’єра залежить від того, які знання ви здобудете сьогодні.
 
  Використовуйте спеціальні картки
 
  Простий інструмент – flashcards, двохсторонні картки зі словом або словосполученням на одній стороні і з перекладом або поясненням на другій – допоможуть вам запам’ятати слова швидше. Це легкий, але ефективний спосіб вивчення, тому що ви можете користуватися ним будь-де. Якщо вас дратують клаптики паперу у вашій сумці, ви можете користуватися ними у електронному вигляді у додатках для «iOS» та «Android». Деякі з них навіть пропонують різноманітні ігри і кросворди, щоб закласти словник до вашої пам’яті. Коли ви користуєтеся картками, не забувайте про прийменники – без них слова можуть означати зовсім інші речі.
 
  Складайте свої власні приклади
 
  Слова дуже важливо знати, але вони даремні, якщо ви не будете використовувати їх у своєму мовленні. Не чекайте поки ви не отримаєте можливість використовувати юридичні терміни у коротенькій розмові з незнайомцем. Приділіть невелику кількість часу для написання речень зі словами, котрі ви вже знаєте. Це допоможе вам не тільки добре запам’ятати правопис , а ще й швидко і вільно розмовляти англійською у майбутньому.
 
  Дивіться фільми
 
  Книжки звичайно ж допоможуть вам засвоїти слова. Але більшість з них не продемонструють «практичної» сторони, тобто використовування жаргонізмів та ідіом. Якщо ви не хочете здаватися дивним у розмові з іноземцями, потрібно знати про їхню культуру і повсякденне життя. Ніщо так добре не допоможe вам у цьому, як фільми, з субтитрами або без них. Дивіться відомі вам фільми і зупиняйте їх кожен раз, коли чуєте незнайоме вам слово.



  Пам’ятайте, що ваш комп’ютер, планшет чи мобільний телефон – дуже хороші помічники у навчанні
 
  Ці гаджети допоможуть вам вивчати англійську, де б ви не були, таким чином не втрачаючи ваш час марно. Слухайте аудіокниги у довгих подорожах, переглядайте картки у метро або ж читайте цікавий роман, коли ви у заторі. Спілкуйтеся за допомогою відеозв’язку з іншими учнями або листуйтеся з вашими закордонними знайомими. Використовуйте технології, котрі пропонує 21 століття, з розумом.
 
  Отримайте допомогу
 
  Кожне завдання стає легшим, якщо ви намагаєтеся виконати його разом з кимось. Знайдіть собі компанію або навіть друга, якщо ви бажаєте. Це може бути як родич, так і колега з бажанням вивчати англійську мову. Підбадьорюйте один одного, контролюйте та не дозволяйте своєму приятелю здаватися. Ви навіть можете розігрувати діалоги або невеличкі сценки. Зробіть англійську мову частиною вашого дозвілля, спілкуйтеся нею будь-де і будь-коли. Ви побачити результат такої співпраці. До речі, це може стати початком дружніх стосунків.
 
  Контактуйте з іншими людьми по всьому світу
 
  Ви будете здивовані, коли дізнаєтеся, що досить велика кількість людей, котрі розмовляють англійською, зацікавленні у вивченні вашої рідної мови. Зустрічайтеся з ними, спілкуйтеся за допомогою месенджерів та у відео-чатах, допомагаючи один одному. Якщо ви полюбляєте більш типові види спілкування, обмінюйтеся зі своїми знайомими електронними листами. Якщо ви маєте достатньо місця у своєму будинку, ви можете навіть розмістити оголошення на Couchsurfing, запропонувавши туристам, котрі незабаром приїздять до вашого міста, оселитися у вас.
 
  Розмовляйте
 
  Розмовляйте англійською завжди, коли це можливо. Використовуйте вивчені слова за призначенням. Важливою річчю є те, що не потрібно боятися робити помилки, адже це незамінна частина навчання. Без помилок неможливо швидко вивчити англійську мову. І ні в якому разі не дозволяйте будь-кому зупиняти вас. Пам’ятайте, що ваша англійська може бути кращою, ніж ви вважаєте. Ось тому краще побільше говорити, ніж безпорадно мовчати.
 
  Відвідуйте безкоштовні мовні клуби
 
  У великих містах є групи людей, котрі збираються декілька разів на місяць, аби покращити мовні навички чи обговорити певну книгу. Такі клуби не можуть бути корисними для новачків у англійській мові, але для більш досвідчених знавців це прекрасно, особливо коли вони не мають іншої можливості поспілкуватися англійською. Якщо у вашому місті немає такого клубу, започаткуйте його – це весело і корисно.
 
  Експериментуйте
 
  На жаль, а, можливо, і на щастя, для освіти не існує ніякого чарівного рецепту. Ви повинні спробувати різні методи і у кінцевому підсумку знайти той, який підходить вам найкраще. Але існує правило, котре не залежить від будь-яких методів: зробіть англійську мову частиною вашого життя. Використовуйте її у своєму повсякденному житті. Святкуйте ваші успіхи і надихайте інших приєднуватися до вашої справи. Використовуйте будь-які речі і скоро ви побачите, що це працює. І нарешті пам’ятайте, що є люди, які можуть і готові вам допомогти. Нехай щастить!


Як швидше вивчити слова

 Кожен, хто вивчає іноземну мову стикається з великою кількістю проблем – починаючи від вибору хорошого підручника, закінчуючи ефективною технікою вивчення слів. Ось про останнє я б і хотіла поговорити.

   Існує безліч прийомів, як ефективно та безболісно запам’ятати іноземні слова. Один з найпоширеніших – це «метод фонетичних асоціацій». Він полягає у тому, що до слова іноземної мови підбирається співзвучне слово чи словосполучення з рідної мови чи вже з відомих іноземних. Далі вигадується картинка або ситуація, яка зв’язує ці два поняття.
  Наприклад, «sharp» - гострий. Відразу виникає асоціація з мультиплікаційним героєм Шреком. Ви вигадуєте ситуацію: Шрек йшов по лісу та знайшов гострі шовкові ножниці. В цьому випадку Ви маєте навіть три нагадування – Шрек, гострий, шовковий. Чим безглуздіша асоціація, тим краще запам’ятовується.
  Іншим ефективним способом є «вулиця». Є список слів, який треба вивчити. Уявіть, що Ви йдете по вулиці і розставляєте слова. Перед Вами зелений кущ. Ви чіпляєте на нього табличку зі словом «bush». Пройшовши далі, бачите магазин. А на ньому відразу вивіска - «shop». Дійшовши до кінця вулиці, поверніться назад. Повторіть все побачене. Слова, які Ви забули треба збільшити в уяві чи якось виділити – зробити яскравішими чи перевісити.
  Одним з перших принципів ейдетики – це довіряти своїй пам’яті. Ніколи не треба скаржитись на погане запам’ятовування імен, дат чи іноземних слів. Не треба зациклюватись саме на вивченні слова та мордувати себе повтореннями.
  Також одним з найбільш дієвих способів заучування невідомих слів є англійські картки. Метод полягає в тому, щоб перебираючи стопку із сотні карток, згадувати переклад кожної картки.
  При цьому якщо переклад згадали правильно, то картку слід класти в кінець стопки, якщо ж не змогли згадати переклад або згадали з помилками, то необхідно прочитати і повторити переклад кілька разів, а потім вставити картку ближче до початку (приблизно через десять карток від початку), щоб краще його вивчити. При цьому краще використовувати картки з однієї області, наприклад Англійські кольори або Неправильні дієслова. У міру заучування слів, картки, переклад яких Ви запам'ятали, слід міняти на незнайомі.
  Ще одним методом є прослуховування дисків з незнайомими словами. У вільний час включайте запис, навіть не прислуховуючись до слів. На підсвідомому рівні слова залишаться у Вашій пам’яті.

  Якщо Вам в тексті зустрілося нове слово дуже корисно відповісти на 4питання:
  1. Які синоніми слова Ви вже знаєте.
  2. Які антоніми слова Ви знаєте.
  3. Коли Ви вживали це слово в розмові останній раз, замініть в думках в тому розмові слово на іноземне.
  4. У яких ситуаціях Ви будете вживати це слово.
     Дуже ефективно вчити слова за темами. Цим способом можна швидко вивчити велику кількість слів. Для запам'ятовування дієслів можна, наприклад, представити стадіон, на якому: (швидко)бігають, ходять, плавають, (високо) стрибають, штовхають, (голосно) кричать, б'ють,б'ються, свистять і т.д. Також чітко уявіть і яскраво Переживіть всевідчуття, пов'язані з цими діями.
  Уявляйте частіше, що Ви знаєте дуже добре іноземну мову, читайте книги іноземними мовами, журнали, дивіться телепередачі, вільно розмовляйте з іноземцями і отримуйте від усього цього масу задоволення. Та ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, адже одного разу зупинившись, можна втратити все набуте.





1 коментар:

  1. Я считаю, что результата можно добиться хорошего с учителем , носителем языка, который жил за границей. Именно такой преподаватель мне встретился в школе английского языка EnglisPapa я очень быстро подтянула "разговорный английский" и довольна свои багажом знаний на сегодняшний день.

    ВідповістиВидалити